MOTYWACJA – CZY WIESZ, ŻE MOŻESZ MIEĆ NA NIĄ WPŁYW?

ASHWAGANDHA – CZY WIESZ DLACZEGO JEST POPULARNA?
Styczeń 31, 2020
GABA W „PIGUŁCE”, CZYLI KILKA FAKTÓW ZE SKOMPLIKOWANEGO ŚWIATA NEUROPRZEKAŹNIKÓW
Styczeń 31, 2020

W poniedziałek rano brak Ci motywacji by wstać równo z dzwonkiem budzika i rozpocząć dzień tak, jak planujesz już od dłuższego czasu? A może masz poczucie, że nie zawsze wywiązujesz się ze swoich obowiązków tak, jakbyś chciała, przez co zamiast myśleć pozytywnie obciążasz się negatywnymi myślami? Dążenie do doskonałości w wybranej dziedzinie i chęć szeroko pojętego rozwoju osobistego, to dla wielu cele, których osiągnięcie traktowane jest jako niezbędny element życiowego spełnienia i poczucia szczęścia. I choć nie każdy z nas utożsamia istotę życia z widocznymi dla innych osiągnięciami czy zdobywaniu kolejnych punktów w zawodowych wyzwaniach, często u podstaw podjęcia się konkretnych działań leży przewidywana lub obiecana nagroda

Brzmi banalnie prawda? Przecież od dzieciństwa zdarza nam się uczyć więcej jedynie dla lepszej oceny czy pochwały rodziców, i czujemy się zawiedzeni jeśli coś nie pójdzie po naszej myśli. Dla równowagi, są wśród nas również osoby które nie zważając na trendy społeczno –kulturowe wybierają czynności będące jedynie ich wewnętrzną potrzebą, niepodyktowaną korzyściami materialnymi czy pozytywną oceną otoczenia. Jeśli więc kiedykolwiek poczułeś chęć robienia czegoś, bez kalkulacji zysków i strat, być może znasz to jedyne w swoim rodzaju uczucie bycia we właściwym miejscu i czasie?MOTYWACJA – CZY WIESZ, ŻE MOŻESZ MIEĆ NA NIĄ WPŁYW?

MOTYWACYJNE A B C

W życiu jednak nie zawsze możemy robić to, na co aktualnie mamy ochotę, a czasem i w dłuższej perspektywie brak nam możliwości zaspokojenia osobistych podstawowych potrzeb. Przykładowo, kiedy przez dłuższy okres skupiamy się jedynie na czynnościach, których wykonania wymagają od nas przełożeni czy bliscy, możemy szybko poczuć się zniechęceni i nie będziemy mieć motywacji do działania. Proza życia, przecież to oczywiste, że nie każdy może być tym kim chce i efektywnie łączyć pracę z pasją. Czasem też sytuacja osobista czy rodzinna może nie pozostawiać nam wyboru, przez co nie będziemy mogli mieć takiego wpływu na własne życie, jakiego byśmy sobie życzyli. Jednak nie oznacza to, że nie możemy wprowadzić w swoje życie konkretnych zmian czy też odmówić, jeśli czujemy się niekomfortowo w zaspokajaniu czyichś oczekiwań. U podstaw każdego działania leży dobrze nam znana motywacja, dlatego też warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się jaką przybrała formę i czy przypadkiem nie potrzebuje dodatkowego wsparcia. Pomocne mogą okazać się popularne techniki motywacyjne, które mogą ułatwić zmianę spojrzenia na czynności, którymi na ogół się zajmujemy. Uważasz, że coś Cię blokuje lub nie potrafisz wyznaczać sobie realnych celów? Zapomnij więc o negatywnym myśleniu, przez które już na starcie jesteś skazany na porażkę. 

 

Komentarze są wyłączone.